Haber

Beyoğlu’ndaki “Arayüz” enstalasyonu, seyirciyi mekanın bir bileşenine dönüştürme iddiasında.

Mekâna bağlı olarak sanat üreten ve kendisini bir sanat kolektifi olarak tanımlayan Density adlı grup, 3 yıl aradan sonra “Interface” adlı enstalasyonla sanatseverlerin karşısına çıktı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, kurulduğu 2013 yılından bu yana İsmail Eğler ve Nezih Vargeloğlu önderliğinde çalışan Denzluk’un 8. yerleştirmesi, 28 Ocak’a kadar Beyoğlu’ndaki sanat galerisi Bilsart’ta görülebilecek.

Açıklamada, ziyaretçilerin ışık, görüntü, ses ve dokuma süslemelerle yorumlanan mekânı dokunarak deneyimleyebilecekleri belirtilirken, yüzeyle temas ettiğinde ortaya çıkan gölgelerin konuma göre dönüştüğü belirtildi. ve ışığın yoğunluğu.

Açıklamada, “Arayüz” isimli kurulumla ilgili şu bilgiler verildi:

“İşi her zaman mekanın özelliklerini kullanarak oluşturuyoruz. Bu noktada güç muhtemelen insandan özneye ve mekana kayıyor. Öğenin ve mekanın potansiyel güçlerini hissetmek ve olağan güç ilgisini tersine çevirmek. Mekan ve özne, izleyiciyi her yönden kuşatır ve tüm duyularına hakim olmayı amaçlar.izleyici konumundan uzaklaştırarak mekanın bir bileşeni haline getirir.Bu nedenle diğer izleyiciler için de izleyiciyi işin bir modülü haline getirir. .Yıllardır yüzey geçirgenliği üzerine çalışıyoruz.Işığın etkisiyle ekranlanan yüzeyler ve hacimler kullanıyoruz.Kullandığımız ışık maddeyi veya maddeyi harekete geçirerek vücuda getiriyor.Önceden su tanecikleri havada asılı kalıyordu. .ve yansıtıcı camın ışık etkileşimleri ile çok çalıştık.Şimdi özel bir esnek kumaşla devam ediyoruz.”??????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu