Ekonomi

Çin “kamu çalışanlarına iPhone yasağı” iddiasını yalanladı

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin’in iPhone’ları ve diğer yabancı markalı akıllı telefonları hükümet çalışanlarına yasakladığı yönündeki haberleri yalanladı.

Dünkü olağan basın toplantısında Japon Asahi Shimbun gazetesinden bir muhabirin sorusunu yanıtlayan sözcü, Çin’in üst düzey dışa açılmaya bağlı kalarak yabancı girişimcilerin hak ve çıkarlarını koruduğunu ve pazar odaklı, yasal bir iş yarattığını söyledi. dünyanın bir numaralı ortamı.

Çin’in yabancı sermayeli girişimlere karşı her zaman açık bir tutum sergilediğini vurgulayan sözcü Mao, bu işletmelerin Çin’in kalkınma fırsatından faydalanmasını beklediklerini kaydetti.

Sözcü, “Çin, Apple gibi yabancı marka telefonların satın alınmasını ve kullanılmasını yasaklayan herhangi bir yasa veya düzenleme yayınlamadı. Ancak son zamanlarda Apple ( AAPL Telefonlarla ilgili güvenlik olaylarının medyada çok fazla yer aldığını görüyoruz. “Çin hükümeti bilgi ve siber güvenliğe büyük önem veriyor ve yerli ve yabancı şirketlere eşit davranıyor.”söz konusu.

Mao ayrıca Çin’in tüm cep telefonu şirketlerinin yasa ve düzenlemelere sıkı sıkıya uymasını ve bilgi güvenliği yönetimini güçlendirmesini umduğunu da belirtti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

fethiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu