Ekonomi

30 milyon liralık ‘tefeci çetesine’ operasyon: 5 tutuklama

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Kabahatler Şube Müdürlüğü tarafından Ankara ve Kayseri’de tefecilik suçu işleyenlere yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 15 şüpheliden 5’inin tutuklandığını, haklarında adli kontrol kararı verildiğini bildirdi. 10 tanesi.

Tefecilere tolerans göstermeyeceklerini vurgulayan Yerlikaya, şöyle konuştu:

“Mağdurlardan zorla çek ve senet aldıkları, bu çek ve senetler hakkında icra takibi başlattıkları, mağdurların mal varlıklarına haciz yoluyla el koydukları, ellerindeki paraları tahsil etmek için mağdurların işyerleri ve konutlarına gittikleri belirlendi. Yüksek faiz karşılığında vererek onları baskı altına aldı ve tehdit etti.

30 milyon lira haksız kazanç

İlk tespitlere göre, 93 farklı tefecilik olayında 107 mağdurdan yaklaşık 30 milyon liralık haksız menfaat elde edildiği, grup halinde hareket eden şüphelilerin, faizli para talebi üzerine her birine para talep ettiği belirlendi. Mağdurun ödeme yapıp yapamayacağını araştırıp mağdurları birbirlerine yönlendirerek alacaklarını başka bir tefeciye borçlandırarak tahsil ettiler. “

Yerlikaya, operasyonlarda 15 konut ve 2 iş yerinde arama yapıldığını, çok sayıda fatura ve belgeye el konulduğunu belirtti.

Operasyonu düzenleyen polisleri tebrik eden Yerlikaya, “Organize suç örgütleri ve çetelerin yanı sıra tefecileri de durduracağız. Kibirlenenler kolluk güçlerimizin ve büyük Türk adaletinin karşısına çıkacak.” İfadesini kullandı.

haberergene.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu