Haber

A Milli Kadın Voleybol Takımı Avrupa Şampiyonu

Ankara’da A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı mağlup etmesi coşkuyla kutlandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon oldu. Uluslar Ligi şampiyonluğunun ardından Avrupa şampiyonu olan Filenin Sultanları’nın başarısı, başkentin çeşitli yerlerinde vatandaşlar tarafından kutlandı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar konvoylar oluşturarak korna çalarak şampiyonluğu kutladılar. Bazı vatandaşlar Güvenpark’ta şampiyonluk sevinci yaşadı. Güvenpark’ta vatandaşlar şampiyonluğu kutlarken, yoldan geçen araçlar da korna çalarak onlara eşlik etti.

Vatandaşlar şampiyonanın ardından Filenin Sultanları ile gurur duyduklarını dile getirdi. Kutlamalara katılan bir vatandaş, şampiyona sonrası şunları söyledi: “Çok mutluyuz, çok gururluyuz. 3 yıldır kazanamadığımız bir şampiyonluktu. Guidetti’nin rakip takımın teknik direktörü olması da ayrı bir duyguydu. Bizim için sevinç sebebidir. Özellikle Cumhuriyetin 100. yılında kadın voleybol takımımızın bu ülkede şampiyon olması bizi gururlandırdı.” “Kız çocuklarına çok güzel örnek oldular. Tüm baskılara rağmen bunu başarmaları, Türk kadınları olarak bizi daha da gururlandırdı. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Kutlamalara katılan küçük kız çocuğu ise “Biz Türkiye’yiz” şiiriyle şampiyonluğu kutladı. – ANKARA

golovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu