Haber

ASKERİ HELİKOPTERLER DEPREM MAĞDURLARINA BIRAKILDI

KAHRAMANMARAŞ merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından en çok hasar gören Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinin kırsal mahallelerindeki depremzedelere askeri helikopterlerle yardım malzemeleri ulaştırıldı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü saat 04:17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından aynı gün saat 13:24’te 7,6 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. Gaziantep’in merkez ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 10 ili etkileyen depremlerde yüzlerce bina yıkıldı, binlerce kişi enkaz altında kaldı. Depremin ardından 4. güne girerken arama kurtarma çalışmaları devam etti. Depremzedeler, soğuk havaya rağmen enkaz başında ateş yakarak umutlu bekleyişlerini sürdürürken, bir yandan da gelecek müjdeli haberi bekliyorlar. AFAD bünyesinde depremzedeler için şehrin farklı noktalarında çadır kentler oluşturulurken, depremin kırsal mahalle yollarında oluşturduğu hasar nedeniyle havadan yardım yapılıyor.

İçme suyu, battaniye, gıda kolisi, çadır ve çocuk bezinden oluşan yardım malzemeleri askerler tarafından helikopterlere yüklenerek kırsal mahallelere götürülüyor.

nallihan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu