Haber

Gazeteci Mevlüt Işık, ölümünün 35. yılında kabri başında anıldı

Gazeteci Mevlüt Işık, vefatının 35. yılında kabri başında anıldı. Ankara Cebeci Asri Mezarlığı’nda düzenlenen anma töreninde çalışma arkadaşları Işık ailesini yalnız bırakmadı. Törende konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Savaş Kıratlı, “Işık’ın uğradığı saldırı basına yönelik bir saldırıdır. Temennimiz bu ve benzeri kayıpların bir an önce son bulması ve gerekli tedbirlerin alınmasıdır.” Gazetecilerin şiddet görmemesi için bir an önce alınır.”

Gazeteci Mevlüt Işık, vefatının 35. yılında Cebeci Asri Mezarlığı’nda düzenlenen törenle anıldı. Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Savaş Kıratlı ve Yönetim Kurulu Üyesi Güray Soysal’ın yanı sıra düzenlenen törende; Işık’ın kardeşi 20. dönem Milletvekili Metin Işık, yeğeni Yağız Kutay Işık, kızı Aybüke Işık ve gelini Eda Işık katıldı.

Törende bir konuşma yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Savaş Kıratlı, basına yönelik saldırıların son bulmasını temenni ederek Işık hakkında şunları söyledi:

“Gazeteciler Derneği Üyesi Mevlüt Işık, Türkiye Gazetesi Ankara temsilcisi iken 1 Haziran 1988’de göreve gittiği Büyük Ankara Oteli’ne düzenlenen hain saldırı sonucu yaşamını yitirdi. onu en verimli döneminde kaybetmenin üzüntüsünü unutmayalım.Işık’ın saldırısı basına yönelik bir saldırıydı.Temennimiz bu ve benzeri kayıp vakalarının bir an önce son bulması ve gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasıdır. gazeteciler şiddet görmezler.”

Kaynak: ANKA / Güncel

kesan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu