Haber

Hatay’da deprem sonrası acı görüntü: Kaybolan şehir boğazınızı düğümleyecek

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depremi yüreklerimizde iyileşmeyecek bir yara bıraktı. 11 ilimizi yerle bir eden korkunç depremler nedeniyle 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. En ağır zararı gören illerden biri de hiç şüphesiz Hatay oldu. Hatay’ın deprem öncesi ve sonrası görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Yayılan görüntüler bir kez daha boğazımızı sıktı…

6 Şubat 2023 Pazartesi, 04:17… Maalesef bu tarih ve saat hafızalarımıza en acı şekilde kazınmıştır.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler felakete yol açtı. Tüm Türkiye’nin seferber olduğu deprem felaketinde afet bölgesine yardım gönderildi. Soğuk kış günlerinde yaşam mücadelesinin zorlaştığı illere destek olmak için el ele verdik.

Acı veren depremlerden en az 11 ilimiz etkilendi. Birçok kenti yok eden afet, Kahramanmaraş’tan sonra en çok Hatay’ı vurdu.

Uluslararası yardım çağrımıza kulak veren ülkelerle omuz omuza durduk, bölgelere kurtarma ekipleri gönderilerek can kurtarmak için yoğun çaba harcadık.

50 binin üzerinde insanın hayatını kaybettiği depremlerde çok acı anlar yaşadık. Maalesef enkazdan kurtarılanlar arasında hâlâ sevdiklerine ulaşamayanlar da var.

Artçı sarsıntıların devam ettiği ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği Hatay’da binlerce bina moloz yığınına dönüştü, birçok bina kullanılamaz hale geldi.

Depremin 7. ayı geride kalırken Hatay’ın Antakya ilçesinden yeni bir kare yayınlandı. Orada yaşayan vatandaşlar muhtemelen hayatlarını geçirdikleri sokakları tanıyamıyor.

Tarif edilemez acının kameraya yansıyan bu görüntüsü, sosyal medyada gündem oldu. O anlara tanık olanların ve depremde yakınlarını kaybedenlerin yorumları ise insanları hayrete düşürdü.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bahisle ilgili niyetiniz nedir?

Yorumlarınızı bekliyoruz…

idil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu